9. ročník‎ > ‎9.B‎ > ‎

Návštěva Vysoké Lhoty

přidáno: 28. 3. 2014 14:29, autor: Markéta Čechová
Dne 7.3.2014 jsme se vydali spolu se zástupci 9.A na výlet do Vysoké Lhoty u Čerčan. Soutěžící z 9.B v soutěži Strážci památek si tento zámek vybrali z několika důvodů. O tomto zámku se moc neví a navíc jsou tam rekvizity z mnoha pohádek, příkladem může být sedlo Juráška z filmu Tři oříšky pro Popelku.

Po příjezdu na zámek nás přivítal milý pan Hanuš, kterého celou naší prohlídku doprovázela přítulná bílá kočka. V hlavní místnosti, jídelně a kuchyni, se nachází menší muzeum. Můžete si tam prohlédnout staré bankovky z dob Rakouska-Uherska, staré snubní prsteny, nebo náčiní pro obdělávání půdy i katovskou sekyru. Poté jsme se vydali do podzemí, do katovny, kam se děti bojí chodit. Údajně tam místní kat popravoval lidi, ale ve skutečnosti sloužila jen na uchovávání potravin. Po této strašidelné výpravě jsme se vydali prohlédnout si kočáry, které leckdy byly také použity v řadě filmů. Pak následovala místnost se sedly, včetně toho, na kterém jezdila Popelka - herečka Libuška Šafránková. K vidění byla sedla z divokého západu, policejní sedla i jezdecká sedla. Třešinkou na dortu byl pro nás místní mýval, o kterého se tu starají. 

Zámek Vysoká Lhota je opravdu krásné místo a určitě stojí za to, abyste se tam někdy vydali, protože nám se opravdu líbil.
Karel Síbrt
další fotografie najdete na Google+


Comments