Jsem v devítce - od Jardy Kapka

přidáno: 17. 9. 2013 2:55, autor: Markéta Čechová
První den začal na nic musel jsem zase vstávat v 7 hodin.
Bohužel začala zase škola.
Přivítali jsme prvňáčky jako správní deváťáci. Každý byl k někomu přiřazen. Nejsme nikdo spokojen, a tak začíná burza prvňáků. Každý si vybral, jak chtěl a snad i prvňáci si už na nás tak dostatečně zvykli. Pátek 6.9., kdy jsme oficiálně představili naše patrončata před zraky rodičů a všudybylů. Toť vše, jak jsme mohli zatím prožít prvních pár dnů ve škole s patrončaty - jako deváťáci jsme nejvíce zkušený a máme povinnost pomáhat slabším neboli méně zkušeným na škole což jsou v této chvíli prvňáci a tak jsme zaujmuli POST Patronů. Slib byl pronesen jako vždy. Prvňákům bylo slíbeno ponaučení v této škola jako např. naučení nových slovíček, písmenek, čísílek, apod. A tak vstoupili do nového roku naši deváťáci s patrončaty. Samozřejmě vám všichni lhali - ve škole je nuda. Ale bohužel je to jako tres,t za který musíme bezprávně pykat všichni, ať už mladí nebo nejstarší děti na škole, všichni jsme si těmito prostory(třídami) školy museli projít, a tak se dostanete jako já, jako my deváťáci, nakonec základního výcviku :) nebo jak tomu někdo říká základní školy, neboli my vězení, ale vše je nakonec k něčemu dobré, jsme tu poslední rok a také poslední rok v třídě 9.A. Tímto končím tuto 1000 znakovou paní učitelkou určenou slohovku o naší/mé třídě a vstupu do posledního ročníku základní školy.