8. ročník‎ > ‎

8.B


Třídní výlet do Soběšína - Můj nejsilnější zážitek

přidáno: 4. 6. 2014 14:07, autor: Markéta Čechová

Nejlepší byl asi fotbalový turnaj. Byly tři týmy. Když dala holka gól, tak platil za dva. Bylo to zároveň i vyrovnaný.
Petr P.

Nejvíce se mi líbil faktor strachu, který pořádal Luboš a Matěj. Disciplíny byly různé a zajímavé.
Zdeněk

Ze všech soutěží se mi nejvíce líbila hra na schovávanou v noci. To byla zábava sledovat, jak kole mě procházejí, otírají se o bundu a myslí, že jsem strom, ale nakonec mě našli.
Luboš

Jediný co bych zrušil, by byla rozcvička a večerka.
Matěj

Mě se nejvíce líbila hra schovávaná, protože jsem se musel nejvíce smát, když Nikola vedle mě stála 5 cm a neviděla mě, tak to mě opravdu dostalo.
Kuba

Můj nejsilnější zážitek z výletu byl při hře, kdy jsme dobývali osmitisícovky. V táboře byla hlavní základna. Na velikém kopci byla dvě stanoviště, kde jsme museli házet kostkou, abychom mohli vystoupat na vrchol. Když jsme hodili 5 nebo 6, museli jsme se vrátit zpět do hlavní základny. Náš tým měl takovou smůlu, že první půlhodinu jsme se vraceli skoro pořád. I přesto mě tato hra velice bavila.
Marek

Co se mi líbilo nejvíce? Asi schovka, kdy jsem byla “obalená” okolo stromu a Terka mi seděla na klíně. Zvednout se byl boj!
Adéla

Můj nejsilnější zážitek byl, když jsem hráli přehazovanou. Vojta byl super rozhodčí. Nejvtipnější bylo, když Marek smečoval a míč se odrazil od země Nikole do obličeje. Nebo jak jsme se předháněli a doháněli body. Nakonec to dopadlo tak, že každé družstvo jednou vyhrálo. Týmy skvěle spolupracovaly.
Hana

Nejlepší byla schovka a hra na Angličany a Skoty, akorát že pak tři dny ještě bolely nohy.
Adam

Můj nejsilnější zážitek byl, když jsem byl při hře dobývání osmitisícovek ve výškovém táboru a všichni, když ke mně chodili a házeli špatná čísla, nadávali a museli se vracet zpět do hlavního tábora.
Vojta

další fotky na Google+

Spaní ve škole

přidáno: 29. 12. 2013 15:16, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 29. 12. 2013 15:27 ]

Naše spaní ve škole, třetí v pořadí, se uskutečnilo 13. prosince. Všichni se obávali, co se stane, protože byl pátek třináctého. Naštěstí se nic nestalo a všichni jsme si to užili i se žáky, kteří od nás odešli - Bárou a Dominikem. Hráli jsme společenské hry např. Znáš mě, Blbou hru, schovávanou po celé škole. Bára přišla se super hrou, kde jsme museli hodně přemýšlet - Vězňovo dilema.
O půlnoci jsme šli do tělocvičny. Ze začátku jsme dostali volno, takže ot byl docela blázinec. Pak jsme tam hráli hry postavené na důvěře. 
Schovávaná nás všechny moc bavila, protože jsme se báli, aby na nás někdo v té tmě nevybafl. Bylo to veliká sranda, dokonce si někteří dávali tajné přezdívky - Vlk, Sýkorka, Orel. Během spaní ve škole jsme si dokonce vyzdobili třídu obrazem a pomalovali dveře. Na dveřích je motiv stromu z rukou a na obraz jsme namalovali bubliny s našimi jmény a přezdívkami. Jako překvapení jsme si někteří z nás připravili přehlídku MISS 8.B. Vystupující se převlékli například za siamská dvojčata, Jamie, šprta, Michaela Jacksona, Matyáš předvedl taekwon-do. Společně jsme se pak nasmáli při tancování Makareny a ptačího tance.
Spát se šlo celkem pozdě, ten, kdo nechtěl jít spát, tak měl možnost si zahrát Activity.
Jako každý rok jsme si vzájemně napsali psaníčka se vzkazy na dobíjení baterek. Doufáme, že nás paní učitelka vezme na spaní ve škole i v deváté třídě.
text Nikola, Denisa, Kristýna, Matyáš, Marek, Vojta, Petr, Zdeněk

Komiks - Veselá příhoda z naší třídy

přidáno: 25. 9. 2013 13:16, autor: Markéta Čechová

V hodině informatiky jsme zkoušeli vytvořit komiks na webu Stripgenerator.com. Podívejte se, jak to dopadlo.

Hodina zeměpisu - Kristýna


Rozhovor Péti a Luboše - Marek


Rozhovor Marka a Vojty - Petr P.


Stavění karet - Petr V.

Jak měla Hana hlad - HankaO naší třídě 8.B

přidáno: 19. 9. 2013 14:12, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 23. 9. 2013 14:02 ]

Když jsme šel první den do školy, vůbec jsme se netěšil, i když jsem věděl, že se nebudeme učit, ale že tam jdeme jen na skok. Jen jediný, na co jsem se těšil, byli spolužáci. 
Když jsem přišel do třídy, všichni byli tak o dvě hlavy větší. Přibyl nám nový předmět chemie. A také jsem na sázavskou školu přišel nový pan učitel Josef Drážek. My ho máme na chemii a na zeměpis.
Zrušily se volitelné předměty, protože máme každý povinný ruský jazyk. Je jsme ho měl už v sedmé třídě, protože jsem ho měl jako volitelný předmět. Jinak se u nás ve třídě asi nic nezměnilo až na to, že odešla Bára Poláková na gympl. Také se tento rok u nás koná lyžák, na který jedou sedmé třídy a doplňují děti z osmých tříd.
Jinak doufám, že na sebe budeme celý rok hodní, nebudeme dělat žádné průšvihy a hlavně nevyrušovat při hodinách, jak je u některých u nás ve třídě zvykem. Tento rok je pro mě osobně nejdůležitější, protože se známky z vysvědčení počítají na přihlášku na střední školu.
Petr V.

Naše třída se letos musí poprat s dvěma novými předměty, ale snad to nějak zvládne. V osmé třídě už se rozhoduje, kam kdo půjde na střední školu, ale na známkách taky hodně záleží, protože když nebudu mít správné známky, tak se na určitou střední školu nedostanu.
Vztahy ve třídě vládnou v celku pohodové.
Loni v Soběšíně - nevím, jestli to bylo hezké nebo horší. Na jednu stranu tam byla zábava, protože Vojta a spol. tam uspořádali takovou diskotéku a na druhou stranu jsem se ráno poblil a máma mě musela vést domů. Ve škole se změnilo od prázdnin hodně věcí, třeba náš školní sever napadli hackeři a kradli data ve velkém, na druhou stranu máme v počítačích lepší operační systém Windows 7 Professional místo starších operačních systémů Windows XP. Ještě že nemáme ve škole operační systém MS-DOS. Po prázdninách byl každý rád, že vidí po dlouhé době své kamarády a vřele se s nimi přivítal.
Tomáš

Máme 2 nové předměty, které jsou pro nás těžké. Jsou to ruský jazyk a chemie. Na ruský jazyk musíme být rozděleni na skupiny, protože někteří měli ruštinu už minulý rok. Jsme dobrý kolektiv, myslím, že se všichni dokážeme bavit mezi sebou. Tenhle rok jsme přišli o sportovní hry a dali nám místo toho Ruštinu povinně. V sedmé třídě jsme nejeli na lyžařský kurz, protože nás bylo málo a tak doufáme, že pojedeme tento rok se sedmákama. Minulý rok jsme byli na třídenním výletě v Soběšíně i se sedmákama, kde sem nám moc líbilo. Už jsme tam byli podruhé a doufáme, že tento rok pojedeme také. Minulý rok jsme si totiž udělali v Soběšíně diskotéku, která se nám i sedmičkám velmi líbila. V šesté a sedmé třídě jsme měli akci spaní ve škole jako jediná třída, bylo by moc fájn kdyby jsme tam spali i tenhle rok jako osmáci.
Vojta

Naše třída se od loňského roku hrozně změnila jak s učivem, tak i s chováním . Máme dva nové předměty - chemii a pro některé z nás je nová i ruština. 8. třída je hodně důležitá, protože naše vysvědčení jde na školu, na kterou bychom chtěli jít,  a proto musíme všichni zabrat. Také máme dvakrát týdně odpolední pauzu. 
Minulý rok jsme byli na výletě v Soběšíně s letošními sedmáky a moc se nám tam líbilo a doufáme, že tam zase pojedeme spolu. Užili jsme si tam hodně zábavy a měli jsme tam pevnost Boyard, také bychom chtěli spát ve škole jako každý rok, co máme paní učitelku Čechovou. 
Kristýna

Myslím, že by se kamarádství mezi spolužáky ještě zlepšit, protože naše cesta základní školou ještě neskončila. Tato třída bude a je jedna z nejtěžších na základní škole. Jako minulý rok máme zavedené ve třídě pravidla, která se někdy nedodržují. Toho je docela škoda. 
Minulý rok na konci jsme byli v Soběšíně. Myslím, že nás to tam všechny bavilo a že bychom tam jeli i tento rok. Bylo tam taky dobrý, že jsme tam měli diskotéku,dokonce dvakrát. Uspořádali ji hlavně Vojta a skoro všichni se do toho také zapojili. Je docela škoda, že z naší třídy odešel Dominik Sedláček a Bára Poláková. S oběma jsme se vždy zasmáli. Na škole se toho zlepšilo docela dost. První stupeň se celý vymaloval a na druhém stupni v počítačovně je nové lino a nové operační systémy v počítačích.
Kuba R.

Po prázdninách se z nás stali osmáci. Minulý rok v naší třídě bylo 23 žáků. Letos nás je jen 22, protože odešla Bára Poláková na gymnázium do Kutné Hory. Přibyli nám také dva předměty - chemie a ruský jazyk. Na chemii máme nového učitele pana Drážka. Máme ho také na zeměpis. Na ruský jazyk máme paní učitelku Thomayerovou. Ubyli nám sportovní hry. Všechno je jinak stejné jako v 7. třídě. Myslím si, že jsme dobrý kolektiv a dokážeme se všichni spolu bavit. Letos nám už snad vyjde i lyžarský kurz, který je pro 7.a 8. třídy. Na konci sedmé třídy jsme byli na 3-denním výletě v Soběšíně spolu s 6. třídami. Doufám, že letos pojedeme znovu. Tenhle rok se nám začínají také počítat známky na vysvědčení na přihlášku střední školy, bude to docela náročný školní rok. V 6. a 7. třídě jsme spali ve škole jako jediná třída. Letos nám to snad vyjde znovu. Odešli také dva učitelé. Pan učitel Habart, který odešel do důchodu a paní učitelka Žaloudková. V pololetí má také odejít paní učitelka Žarková. 
Marek

Na této škole jsme už osmým rokem a víme, jak to na této škole chodí. Naše třída se dělí na dvě skupiny - na ti chytrý a na uplný paka, ale má to i své výhody. Ve třídě je nás celkově 23 a docela spolu vycházíme. Letos nám přidali nové předměty chemii a ruštinu, nejsem z toho zrovna nadšenej.
Na školu nám také přišel nový učitel Jozef Drážek, kterého nám dali na zeměpis a chemii. Se svými spolužáky dobře vycházím, ale ne se všemi. Takže jsme v pohodě. Již od první třídy si zvykáme na odchody a příchody nových spolužáků. Ale někteří si vůbec neuvědomují, že lidé a čas jdou dopředu.
Všichni z nás určitě zná, co je to, v něčem se zaseknout a horko těžko se dostat ven. Ale někteří si myslí,  že když jim to jde ve škole, že jim to půjde i v životě, ale nikdo neví, co je za dveřmi života. Zajímalo by mě, co by dělali, kdyby se dostali na úplný okraj přežití a jestli by se o sebe dokázali postarat, když nic jiného nemají než vědomosti. 
Kuba P.


Naše škola zažila o prázdninách kompletní přerod. Na konci roku 2012/2013 celý druhý stupeň stěhoval věci z prvního stupně na druhý. Na konci letních prázdnin se všechny věci stěhovali zpátky na první stupeň.Jsou nově vymalované třídy, nově udělaná výzdoba a spoustu dalších věcí…
Letos máme opět předělaný rozvrh. V pondělí a ve čtvrtek máme odpolku, v úterý, středu a pátek máme do dvou. Holky si v pondělí hodinu přispí a půjdou do školy až v devět, zatímco kluci půjdou v pátek o hodinu dřív domů.
Nikola

Na druhem stupni jsme třetím rokem nic se moc nezměnilo jen máme nové předměty první je rusky jazyk a druhy je chemie. Prý je podle učitelů nejtěžší fyzika a chemie i ruština.
Když naše třída 8.B jela minulý rok do Soběšina, tak jsme tam chtěli jet znova i tento rok, tak jsme tam jeli, ale já jsem tam nemohl, protože mi to máma nedovolila. Doufám,  že tam pojedeme i tento rok a budou tam i dobré soutěže, jako když jsme spali ve škole s paní učitelkou Čechovou a paní učitelkou Zlotkowskou .
Mirek

Musím říct že jsem se na školu těšil, ale i netěšil. Těšil z důvodu, že budeme mít chemii a budu zase s kamarády dělat blbosti (například dávat mentolky do coly). Netěšil z důvodu toho, že budeme mít zase angličtinu a i ruštinu. Letošní rok je velmi důležitý z toho důvodu, že se známky píšou na přihlášku na školu. Doufám, že se mi bude dařit alespoň stejně jako minulý ro,k i když kdo ví, třeba ne. Myslím, že jsem ani trochu nezmoudřel a to je dobře, mám se jednak na co vymluvit a také dělat hloupá rozhodnutí. S těmi rozhodnutími souvisí i můj velmi častý záchvat smíchu. 
Lukáš S.

Naše třída se od loňského roku se moc nezměnila.Myslím si, že jsou všichni stejní.  Minulý rok jsme se vydali na třídenní pobyt do Soběšína. Jeli s námi i letošní sedmáci. Počasí vyšlo krásně a všichni jsme si to užili. Doufám, že letos pojedeme znova do Soběšína. Ve škole se toho hodně změnilo, skoro všude je vymalováno. Minulý rok jsme spali i ve škole. Všem se to moc líbilo a myslím si, že by to chtěli určitě všichni zopakovat. Tento rok je docela důležitý, protože nám jdou vysvědčení na střední školu, a to si myslím že je docela dost důležité. Tento rok je o hodně těžší než minulý rok. Jsou těžší předměty. 
Tereza

Na druhém stupni jsme třetím rokem. Od loňského roku se toho změnilo hodně. Přibyly nám nové předměty. Pro nás novým předmětem je chemie a ruský jazyk. 
Ale i pedagogický sbor není stejný jako minulý školní rok, odešel pan učitel Habart. Ale přišli tři noví učitelé pan Ing. Josef Drážek, Mgr. Zuzana Burgerová a Nicole Šubrtová.
Na konci minulého roku nás paní učitelky požádaly, jestli bychom pomohli s přestěhováním prvního stupně, protože se tam dělala nová elektrika. Pomáhal celý druhý stupeň. 
Denisa

V osmé třídě je nás 22, protože spolužačka Bára Poláková odešla na gymnázium. Přibyly nám nové předměty, chemie a ruský jazyk. Začátky ruského jazyku jsou moc těžké. Máme na chemii nového učitele pana Drážka. Máme ho také na zeměpis. Ubyly nám sportovní hry, které byly super. Teď nám jde už o známky, které pak se píšou na přihlášku na střední školu. Na konci sedmé třídy jsme jeli na výlet do Soběšína spolu s 6. třídami. Doufám, že letos pojedeme znovu. Učitel pan Habart tento rok už neučí, protože odešel do důchodu. Na můj oblíbený předmět, kterým je tělesná výchova máme jako minulý rok pani učitelku Žarkovou. Paní učitelka Žaloudková odešla na jinou školu učit hudební výchovu. V pololetí odejde paní učitelka Žarková. Jsme skvělý kolektiv. Jsme asi nejlepší třida na celém druhém stupni. Chemie po prvních pár hodinách vypadá jako nejtěžší předmět v osmé třidě. Nejlepší sport je fotbal. A to je asi vše.
Petr P.

Jsme dobrá třída. Podle mě máme i dobrý kolektiv. Na konci minulého roku jsme jeli na tři dny už podruhé do tábora v Soběšíně. Tábor se jmenuje YMCA. Moc se mi tam líbilo. Pořádali jsme soutěž pevnost Boyard. Ze začátku soutěže si rozdělili pořadatelé různé soutěže, které když jste dokončili, tak jste dostali indícii. Pomocí indícii se zjišťovala konečná odpověď. Když se na konci řekla konečná odpověď pořadatelům, tak vám otevřeli dveře, ale jen za správnou odpověď. Když se dveře otevřeli, tak se sbírali víčka od pet lahví lžící a nosilo se to z klubovny ven do pytlíku. Soutěž se pořádala i pro šesťáky, kteří jeli s námi. Pořádal se i malý turnaj ve fotbale. Celé tři dny bylo hrozné vedro.
Zdeněk

Příští rok budeme v 9. třídě a bohužel se budeme muset rozloučit se základní školou. Takže tento rok už se musíme hodně snažit, aby jsme měli dobré známky na vysvědčení a vzali nás na školy, které chceme.
Hanka

1-4 of 4