8. ročník‎ > ‎8.A‎ > ‎

Sport, prázdniny & spol. (další slohové práce)

přidáno: 23. 10. 2013 13:37, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 23. 10. 2013 13:37 ]

Victoria Plzeň - Manchester City

Pavel Kocábek
V úterý 17.9 se odehrál zápas důležitý pro každého fanouška českého i světového fotbalu, byl to zápas, ve kterém se utkala Victoria Plzeň s anglickým Manchester City.
Tento zápas nepatřil zrovna k nejnapínavějším, i když se do konce prvního poločasu hrálo 0 : 0. Manchester City se ovšem v první půli dostával mnohem častěji do zakončení než Plzeň. V druhém poločase to šlo s Plzní poměrně hodně z kopce, hned ve čtyřicáté osmé minutě vstřelil Manchester City první branku. Plzeň se marně až na pár pokusů dostávala přes obranu anglického klubu. Poté zkušený Manchester střelil ještě dvě branky.
Výborně hrál hráč Manchesteru Aguero, který je rovněž zeťákem slavného Diega Maradony. Aguero téměř celý zápas pletl plzeňským obráncům hlavy a na konečném výsledku 3 : 0 se podílel jednou vstřelenou brankou.

Prázdniny

Zdeněk Hlaváček
Letošní prázdniny byly velmi pěkné.
O prázdninách jsem jel k tátovi do Poděbrad. Táta si vždy pro mě přijede do Sázavy a jedeme do Poděbrad. Když jsme odjížděli, párkrát nám auto chcíplo, protože v něm byla nafta. Vždy když přijedeme k nim domů, tak všichni jejich psi začnou výt a štěkat, jsou to němečtí pinči.
Rokymu je deset let a je nejhodnější. Didině jsou něco přes dva a je to sestra mého psa Čika. Sheryně je asi několik měsíců a je z nich nejzlobivější. Sheryna na mě vrčí a štěká, ale vrčí zvláštně, je jako holub, ale když ji chytnu, tak už nic nedělá.
Je to tam hezké.

Moje budoucí zaměstnání

Dominik Janča
Chtěl bych pracovat v zemědělství, jako traktorista i jako kombajnista.
Zemědělství mě začalo zajímat, když my bylo pět. Táta mě poprvé dal do traktoru ke svému kamarádovi. Když jsem viděl, jak se co dělá, tak mě to vzalo a začalo zajímat. Tak jsem začal s traktorem jezdit víckrát. Jezdil jsem s každým vlekem i strojem, které mají naši zemědělci. Jezdím traktorem až dodnes, chystám se na střední zemědělskou školu v Benešově, jdu tam i s Péťou. Jdeme tam spolu, protože nás oba zajímají ty všechny věci. Ale nevím, jestli se tam dostanu s těmito známkami. Tak jsem řekl, že se tenhle rok budu učit.
Tak se tam snad dostanu.
Comments