Charakteristika postavy (sloh ČJ)

přidáno: 23. 10. 2013 13:27, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 23. 10. 2013 13:27 ]

Harry Potter

Kateřina Betuštiaková
Narodil se 31. července 1980 v Godrikově dole. Jeho rodiče jsou James Potter a Lily Potterová. Jeho rodiče byli zavražděni zlým černokněžníkem Lordem Voldemortem. Harry však jeho útok přežil a byl vychováván u své tety a strýce. Mezi čaroději je známou celebritou. Má štíhlou postavu a jeho nejčastější oblečení je školní uniforma, která se skládá z košile, kalhot, černých brýlí a pláště. Má černé vlasy a hnědé oči. Na začátku mu je asi tak 12 let.
Sérii sedmi knih o Harrym Potterovi napsala známá spisovatelka J. K. Rowlingová. Jak už jsem psala, knížek je celkem sedm. Kámen mudrců, Tajemná komnata, Vězeň s Azkabanu, Ohnivý pohár, Fénixův řád, Princ dvojí krve, Relikvie smrti 1 a Relikvie smrti 2.
Někde na internetu, už ale nevím kde, jsem četla, že J. K. Rowlingová napsala novou knihu o Harry Potterovi . Nejsem si jistá, jestli to bude někdy zfilmované.

Harry Potter

Marek Knittl
Harry Potter je hlavní postava ve filmu Harry Potter. Narodil se v Godrikově dole. Jeho rodiče byli dobří kouzelníci. Byli však zavražděni zlým černokněžníkem jménem lord Voldemort. Harry utok přežil a poté byl vychováván u své tety a strýčka.  Vernon Dursley, Petunie Dursleyová i jejich syn Dudley Dursley byli mudlové a chovali se k Harrymu skoro celých deset let jako ke kusu hadru. Mezi čaroději je známou celebritou. Ačkoliv téměř nikdo (včetně něho) neví, jak to udělal, stal se jediným, kdo přežil Voldemortův útok. Bylo předpovězeno, že Harry a Voldemort jsou spojeni věštbou, podle níž může žít jenom jeden z nich. Tyto knihy byly zfilmovány a je dohromady 7 dílů a poslední je rozdělen na dva díly. Knihu napsala Joanne Rowlingová. Tyto série začínají, když je Harry ještě malý brýlatý kluk. Nakonec odjede na kouzelnickou školu v Bradavicích. Mezitím si najde dva stálé kamarády, kteří ho doprovází celým filmem.

Superman

Karolina Kaplanová
Jeho jméno ve filmu Superman je Clark. Postava byla vymyšlena v roce 1932. V roce 1938 začaly vycházet komiksy. Později se postava Supermana objevila v rozhlasovém seriálu, televizních programech, filmech a videohrách. Lidi ale netuší, že Clark je Superman. Má přibližně 30 let. Zachraňuje lidem životy všude možně a umí létat. Nosí červenožlutomodrý oblek a na hrudi má velké S. Má černé vlasy, hnědé oči, je vysoký a svalnatý.