8. ročník‎ > ‎

8.A


Sport, prázdniny & spol. (další slohové práce)

přidáno: 23. 10. 2013 13:37, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 23. 10. 2013 13:37 ]

Victoria Plzeň - Manchester City

Pavel Kocábek
V úterý 17.9 se odehrál zápas důležitý pro každého fanouška českého i světového fotbalu, byl to zápas, ve kterém se utkala Victoria Plzeň s anglickým Manchester City.
Tento zápas nepatřil zrovna k nejnapínavějším, i když se do konce prvního poločasu hrálo 0 : 0. Manchester City se ovšem v první půli dostával mnohem častěji do zakončení než Plzeň. V druhém poločase to šlo s Plzní poměrně hodně z kopce, hned ve čtyřicáté osmé minutě vstřelil Manchester City první branku. Plzeň se marně až na pár pokusů dostávala přes obranu anglického klubu. Poté zkušený Manchester střelil ještě dvě branky.
Výborně hrál hráč Manchesteru Aguero, který je rovněž zeťákem slavného Diega Maradony. Aguero téměř celý zápas pletl plzeňským obráncům hlavy a na konečném výsledku 3 : 0 se podílel jednou vstřelenou brankou.

Prázdniny

Zdeněk Hlaváček
Letošní prázdniny byly velmi pěkné.
O prázdninách jsem jel k tátovi do Poděbrad. Táta si vždy pro mě přijede do Sázavy a jedeme do Poděbrad. Když jsme odjížděli, párkrát nám auto chcíplo, protože v něm byla nafta. Vždy když přijedeme k nim domů, tak všichni jejich psi začnou výt a štěkat, jsou to němečtí pinči.
Rokymu je deset let a je nejhodnější. Didině jsou něco přes dva a je to sestra mého psa Čika. Sheryně je asi několik měsíců a je z nich nejzlobivější. Sheryna na mě vrčí a štěká, ale vrčí zvláštně, je jako holub, ale když ji chytnu, tak už nic nedělá.
Je to tam hezké.

Moje budoucí zaměstnání

Dominik Janča
Chtěl bych pracovat v zemědělství, jako traktorista i jako kombajnista.
Zemědělství mě začalo zajímat, když my bylo pět. Táta mě poprvé dal do traktoru ke svému kamarádovi. Když jsem viděl, jak se co dělá, tak mě to vzalo a začalo zajímat. Tak jsem začal s traktorem jezdit víckrát. Jezdil jsem s každým vlekem i strojem, které mají naši zemědělci. Jezdím traktorem až dodnes, chystám se na střední zemědělskou školu v Benešově, jdu tam i s Péťou. Jdeme tam spolu, protože nás oba zajímají ty všechny věci. Ale nevím, jestli se tam dostanu s těmito známkami. Tak jsem řekl, že se tenhle rok budu učit.
Tak se tam snad dostanu.

Charakteristika postavy (sloh ČJ)

přidáno: 23. 10. 2013 13:27, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 23. 10. 2013 13:27 ]

Harry Potter

Kateřina Betuštiaková
Narodil se 31. července 1980 v Godrikově dole. Jeho rodiče jsou James Potter a Lily Potterová. Jeho rodiče byli zavražděni zlým černokněžníkem Lordem Voldemortem. Harry však jeho útok přežil a byl vychováván u své tety a strýce. Mezi čaroději je známou celebritou. Má štíhlou postavu a jeho nejčastější oblečení je školní uniforma, která se skládá z košile, kalhot, černých brýlí a pláště. Má černé vlasy a hnědé oči. Na začátku mu je asi tak 12 let.
Sérii sedmi knih o Harrym Potterovi napsala známá spisovatelka J. K. Rowlingová. Jak už jsem psala, knížek je celkem sedm. Kámen mudrců, Tajemná komnata, Vězeň s Azkabanu, Ohnivý pohár, Fénixův řád, Princ dvojí krve, Relikvie smrti 1 a Relikvie smrti 2.
Někde na internetu, už ale nevím kde, jsem četla, že J. K. Rowlingová napsala novou knihu o Harry Potterovi . Nejsem si jistá, jestli to bude někdy zfilmované.

Harry Potter

Marek Knittl
Harry Potter je hlavní postava ve filmu Harry Potter. Narodil se v Godrikově dole. Jeho rodiče byli dobří kouzelníci. Byli však zavražděni zlým černokněžníkem jménem lord Voldemort. Harry utok přežil a poté byl vychováván u své tety a strýčka.  Vernon Dursley, Petunie Dursleyová i jejich syn Dudley Dursley byli mudlové a chovali se k Harrymu skoro celých deset let jako ke kusu hadru. Mezi čaroději je známou celebritou. Ačkoliv téměř nikdo (včetně něho) neví, jak to udělal, stal se jediným, kdo přežil Voldemortův útok. Bylo předpovězeno, že Harry a Voldemort jsou spojeni věštbou, podle níž může žít jenom jeden z nich. Tyto knihy byly zfilmovány a je dohromady 7 dílů a poslední je rozdělen na dva díly. Knihu napsala Joanne Rowlingová. Tyto série začínají, když je Harry ještě malý brýlatý kluk. Nakonec odjede na kouzelnickou školu v Bradavicích. Mezitím si najde dva stálé kamarády, kteří ho doprovází celým filmem.

Superman

Karolina Kaplanová
Jeho jméno ve filmu Superman je Clark. Postava byla vymyšlena v roce 1932. V roce 1938 začaly vycházet komiksy. Později se postava Supermana objevila v rozhlasovém seriálu, televizních programech, filmech a videohrách. Lidi ale netuší, že Clark je Superman. Má přibližně 30 let. Zachraňuje lidem životy všude možně a umí létat. Nosí červenožlutomodrý oblek a na hrudi má velké S. Má černé vlasy, hnědé oči, je vysoký a svalnatý.

Naše třída 8.A

přidáno: 23. 10. 2013 13:16, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 23. 10. 2013 13:19 ]

Do naší třídy chodí 16 kluků a 7 holek. Jsme úplně normální třída. Za tu dobu pár lidí odešlo a pár zase přišlo.
Naše třída je docela dobrý kolektiv. Myslím si to protože, když někdo potřebuje pomoc, tak mu vždy někdo pomůže. A vždy držíme pohromadě. Stane se, že se někdo s někým pohádá, ale zase se usmíří. Za necelé dva roky půjde každý svojí cestou. Ale na základní školu budeme určitě všichni vzpomínat v dobrém.
Daniel

Přes prázdniny se toho v naší třídě mnoho změnilo.Z naší třídy odešel Lukáš Burian a přišel Broněk Kipor, který propadl. Teď jsme v 8.A. Je nás 7 holek a 16 kluků. Přibyly nám dva další předměty chemie a ruský jazyk. Také k nám do školy přišli noví učitelé. Naše třídní učitelka je Dana Nováková.
Naše vztahy ve třídě jsou zatím lepší než v sedmé třídě, ale uvidíme, co bude dál. Někdy kvůli někomu píšeme test, protože zlobí a vyrušuje.
Šárka

Naše třída není moc dobrý kolektiv, to jsme zjistili už asi ve čtvrté třídě. Mezitím se ale stalo spoustu věcí, které někdy kolektiv stmelily, nebo naopak ještě víc rozhodily.
Už v páté třídě se řešilo spoustu případů, které měla na svědomí naše třída. Většina učitelů dokonce tvrdila, že je naše třída nejhorší na škole. Řešili se krádeže, šikana, rvačky, vandalství atd. Nejhorší ovšem bylo, že se k nim nikdo nepřiznal. Vždycky všichni zapírali a sváděli to na druhé. Toto pokračovalo až do 6. třídy, kde tyto děti dostali všichni 2 z chování, protože vandalství už překračovalo meze. Spolužáci “jenom tak ze srandy” mlátili s lavicemi, s židlemi nebo ničili tabuli. Od té doby se vandalství zmírnilo, ovšem ne úplně. V tomto roce mi přijde, že si většina dětí snaží naštvat ostatní, přestože jim nic neudělali. Např. Honza s Ondrou si neustále házejí se Zdenkovým penálem, aniž by jim něco udělal. On se snaží ho neustále získat zpátky a mnoho kdy to zabere celou přestávku a zničí to mnoho pastelek a tužek. Také mě dost štve, že je většina dětí škodolibých a snaží se “prásknout” všechny ostatní za činnosti (které nejsou nijak závažné), jaké jinak dělají sami každý den. Nebo třeba pokud je cvičení na jedničku (pokud dostanete horší známku než 1, nepočítá se), tak pokud jeden dostane 1 a jiný třeba 5, snaží se přemluvit učitelku aby známku dala všem, i když se ho to vůbec netýká. Samozřejmě pokud je situace opačná, snaží se naopak přemluvit učitele, aby známku nepočítal.
Naše třída opravdu asi není dobrý kolektiv, zato má několik part, které spolu drží při dobrém i špatném (většinou ovšem při špatném).
Matěj

V naší třídě je dvacet tři dětí.Každý z nás má kladné i záporné vlastnosti. Největší žák v naší třídě je Broněk Kipor a nejmenší Petr Bečka. V naší třídě je 14 lavic a 28 židlí. Já sedím uprostřed třídy. Za nejzlobivějšího žáka považuji Filipa Broše a za nejhodnějšího Pavla Kocábka. Jako kolektiv nám to moc neklape, ale třeba časem se to změní. Díky minulým jedincům jsme měli rozbité dveře, jenže teď už máme zase nové a pěkné. Ve třídě máme asi 4 volné lavice pro toho, kdo bude zlobit a dělat si ve třídě furt z něčeho vtípky. Naše třída zase tolik problému jako ve třídě sedmé nemá díky naší paní učitelce, která si dokáže zjednat pořádek. Naše třída je fajn.
Jakub

V osmém ročníku nám přibyly dva nové předměty: chemie a ruština. Já mám raději ruštinu, protože mě víc baví a je asi lehčí než ostatní předměty. Ale nejvíce mě mrzí to, že nám zrušili sportovní hry.
Michal

Třída VIII.A je nejzlobivější třída na druhém stupni, protože na nás každý učitel nadává. I když to není pravda, každý učitel říká že se o hodinách bavíme, vyrušujeme a nedáváme pozor. Do naší třídy chodí několik postrachů druhého stupně. I přes tyto negativní věci do naší třídy chodím rád.
Petr

Naše třída 8.A není nejlepší na 2 stupni , ale i přesto není nejhorší je taková pod průměrná.
O hodinách se moc nehlásíme.Nikdy jsem v naší třídě nezažil , že by jsme se dohodli na stejnévěci. Jsme zlobivá třída,  ale nejsme nejhorší, ještě se to dá. O hodinách někdy zlobíme, ale ne tak často. V naší třídě se nepereme a když už jo, tak se hned usmíříme. Máme třídní učitelku Danu Novákovou. Je to dobrá třídní učitelka, vše vyřeší.
Martin

No co bych vám o naší třídě řekl. Máme tu kladná i záporné povahy. Každý z nás je jiný. Jako kolektiv stojíme za nic. Ale poslední dva roky se to dost zlepšuje. Máme tu ale také lidi, kteří umí dát ruku k dílu. Rádi pomáháme hlavně když se nemusíme učit. Ale toto dělá snat každá třída. Neustále se škádlíme, ale vždy se udobříme. Jsme průměrná třída.
Honza

Máme dobrý paní učitelky a pány učitele. Máme malou třídu, protože má škola málo peněz.
Filip

V naší třídě jsou vztahy zatím dobré, protože jsme docela dobrý kolektiv, ale občas kvůli někomu píšeme test, protože někdo zlobí a vyrušuje v hodinách, když se nudí nebo když někdo píše na tabuli. A to je vše o naší třídě.
Marie

Komiks - Veselá příhoda z naší třídy

přidáno: 25. 9. 2013 13:28, autor: Markéta Čechová

Zkusili jsem vytvořit komiks na webu Stripegenerator.com. Podívejte se, jak naše  pokusy dopadly.

Dej mi žákovskou - Matěj


Dominik a svačinka - Ondřej


Dominik a sváča - David


Dan Martinovi stáhnul kalhoty - Maruška


1-4 of 4