přidáno: 21. 3. 2014 14:08, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 24. 3. 2014 16:23 ]
Matěj Vtípil
V pátek 21. února 2014 dopoledne jsme odjeli do Vítkovic v Krkonoších na lyžařský výcvik 7. tříd. Vzhledem k tomu, že zájem o lyžování byl v naší třídě dost malý – jen 3 holky a 5 kluků, ze 7.A byla účast už vyšší - jely skoro 2/3 třídy, musel být kurz doplněn o žáky 6., 8. a 9. tříd. Jako instruktoři byli 2 muži a 2 ženy – učitelky naší školy.

Hned první den nás rozdělili do skupin. 1.- 3. skupina byli lyžaři a 4. skupina snowboarďáci. Lyžovali jsme denně – žáci, kteří to ještě neuměli, se to učili, ostatní se zdokonalovali. Na kopec jsme se nedostávali vlekem, ale lanovkou. Sníh byl jen na sjezdovce, kvalita se měnila během dne, protože celý týden bylo teplo a sluníčko, tak odpoledne už byl sníh těžký a hůř se na něm lyžovalo. Ale i tak jsme si sníh užívali, vždyť jinak bylo jako na jaře. Třetí den jsme měli možnost jít s dozorem do obchodu, ale někteří raději zase lyžovali, například já.

Velmi nám chutnala výborná jídla, která pro nás připravovaly asi jen 2 kuchařky, ale opravdu skvěle. Snídaně byly vlastně švédské stoly, obědy a večeře byly vždy teplé a moc chutné, skoro pokaždé jsme si přidávali porce. Musím říct, že kuchařky vařily mnohem lépe než v naší jídelně.

Večer jsme měli pokaždé společný program, hráli jsme různé hry a v 22 hodin byla večerka.

Týden utekl jako voda a v pátek 28. února dopoledne jsme se vraceli zpět do Sázavy. Já za sebe můžu říct, že se mi lyžařský výcvik moc líbil, vlastně vše bylo fajn – ubytování v pěkné horské chatě Eliška na pokoji s kamarády, lyžování, krajina, dobrá kuchyně... Budu na něj dlouho vzpomínat jako na bezvadný „výlet“ naší, i když bohužel ne celé třídy.