přidáno: 21. 3. 2014 14:04, autor: Markéta Čechová
Míša Drahotová

V pátek 21. 2. 2014 jsme jeli na lyžařský kurz do Vítkovic. Vyjížděli jsme v 9:30 od školy. Cesta nám trvala asi 3 hodiny.

Jen co jsme přijeli a rozdělili jsme si pokoje (já jsem byla na pokoji s Áďou, Denisou a Nikčou, holek bylo jen 12 z 36 účastníků), vybalili jsme si kufry a rozdělili si, kdo kde bude spát. Nikola a Denisa spaly na postelích a já a Áďa na palandě. Měly jsme s holkama to štěstí, že jsme dostaly největší a nejhezčí pokoj. Na pokoji byl ale obraz, ze kterého jsme neměly moc dobrý pocit, a tak jsme ho raději sundaly.

V pátek jsme ještě moc nelyžovali, jen jsme vyšlapali kopeček a jednou si ho sjeli, aby nás instruktoři rozdělili do skupin - lyžaři, pokročilí, nelyžaři a zvláštní skupina snowboardisti. Instruktory byli Pepa, Petr, paní učitelka Kubálková a zdravotnice paní Vavříková.

Každý den jsme lyžovali od 9:00 do 11:30 a od 14:00 do 16:00. Ranní lyžování bylo lepší, jelikož byl sníh ještě zmrzlý. Odpolední lyžování už bylo horší, protože sníh už byl rozbředlý a špatně se jezdilo. Já jsem byla v 2. skupině, kterou vedla paní učitelka Kubálková.

Každý večer od 19:00 hodin byla zábava, kdy si každá skupina musela vymyslet 3 hry. Jen poslední večer byla diskotéka. Mezi zábavu patřily hry jako malování kluků, malování holek poslepu, čísla, zvířata… Večerku jsme měli ve 22:00.

Kromě sjezdovky bylo všude bahno. Nad chatkou stál bufík, kde jsme si mohli koupit něco mlsného na zub. V pátek 28. 2. 2014 jsme odjížděli zpět domů asi v 9:30. V autobuse jsme poslouchali písničky… Ve 12:10 jsme dorazili ke škole, kde na nás čekali rodiče.

Tím skončil náš lyžák.