7. ročník‎ > ‎

přidáno: 21. 3. 2014 14:04, autor: Markéta Čechová

Míša Drahotová

V pátek 21. 2. 2014 jsme jeli na lyžařský kurz do Vítkovic. Vyjížděli jsme v 9:30 od školy. Cesta nám trvala asi 3 hodiny.

Jen co jsme přijeli a rozdělili jsme si pokoje (já jsem byla na pokoji s Áďou, Denisou a Nikčou, holek bylo jen 12 z 36 účastníků), vybalili jsme si kufry a rozdělili si, kdo kde bude spát. Nikola a Denisa spaly na postelích a já a Áďa na palandě. Měly jsme s holkama to štěstí, že jsme dostaly největší a nejhezčí pokoj. Na pokoji byl ale obraz, ze kterého jsme neměly moc dobrý pocit, a tak jsme ho raději sundaly.

V pátek jsme ještě moc nelyžovali, jen jsme vyšlapali kopeček a jednou si ho sjeli, aby nás instruktoři rozdělili do skupin - lyžaři, pokročilí, nelyžaři a zvláštní skupina snowboardisti. Instruktory byli Pepa, Petr, paní učitelka Kubálková a zdravotnice paní Vavříková.

Každý den jsme lyžovali od 9:00 do 11:30 a od 14:00 do 16:00. Ranní lyžování bylo lepší, jelikož byl sníh ještě zmrzlý. Odpolední lyžování už bylo horší, protože sníh už byl rozbředlý a špatně se jezdilo. Já jsem byla v 2. skupině, kterou vedla paní učitelka Kubálková.

Každý večer od 19:00 hodin byla zábava, kdy si každá skupina musela vymyslet 3 hry. Jen poslední večer byla diskotéka. Mezi zábavu patřily hry jako malování kluků, malování holek poslepu, čísla, zvířata… Večerku jsme měli ve 22:00.

Kromě sjezdovky bylo všude bahno. Nad chatkou stál bufík, kde jsme si mohli koupit něco mlsného na zub. V pátek 28. 2. 2014 jsme odjížděli zpět domů asi v 9:30. V autobuse jsme poslouchali písničky… Ve 12:10 jsme dorazili ke škole, kde na nás čekali rodiče.

Tím skončil náš lyžák.

O naší třídě 7.A

přidáno: 23. 9. 2013 13:44, autor: Markéta Čechová

Za třídní paní učitelku máme Janu Novákovou, máme ji na matematiku a hodně nás naučí. Jsem moc ráda, že si všichni ve třídě i po prázdninách rozumíme a nehádáme se a doufám, že se to nezmění.
Míša K.

V naší třídě VII. A je 20 žáků a já jsem jejím členem. Nejsem sice nejchytřejší, ale vím, co a jak se mám naučit. Když jsem ve škole a něco se učíme, většinou pochopím zadání, ale nepochopím to hned a musím se doma učit. Ale když se učím například angličtinu, naučím se všechna slovíčka do posledního. Ale je to zbytečné, když píšeme písemku z angličtiny ze slovíček, co jsem se učil, všechno zapomenu. Když se lepším z některého předmětu, tak se vždy najde nějaký předmět, ze kterého se zase pohorším.
Ve škole i doma se učím co nejvíce a co přesněji. Z předmětů mě nejvíce baví tělocvik, dějepis, přírodopis.
Ivo

Naše třída si sice někdy nerozumí, ale myslím, že jsme dobrý kolektiv. Je nás poměrně dost (20) . Patřím jen k 5 holkám. Zbylých 15 kluků stále hlučí. S druhou 7.třídou vycházíme, je zde sice pár výjimek, kteří 7.B nemusí, ale baví se s nimi.
Míša D.

Oproti šesté třídě je sedmá třída o hodně těžší, také nám přibyl volitelný předmět: ruský jazyk nebo sportovní hry. Letos nás učí učitelé, které už známe. Máme denně do dvou hodin kromě čtvrtka, kdy máme do 16:00 a v pátek máme do 13:00. Nejtěžší učení je asi při matematice, protože se učíme letos mnoho nového.
Pavla

S letošním rozvrhem jsem více spokojen než s rozvrhem minulým. První 2 týdny jsme se moc neučili a měli jsme různé akce, jako například ukázku Taekwon-Do.
Adam N.

Oproti 6. třídě jsme se zas o rok starší a vyspělejší. Sedmá třída je o něco těžší, také máme volitelný předmět, měli jsme na výběr mezi Ruským jazykem a Sportovními hrami. Já jsem si vybral Ruský jazyk, který nás učí paní učitelka Galina Thomayerova.
Adam B.

Tenhle rok máme nejtěžší fyziku, takže musíme dávat pozor. Skoro na všechny jazyky máme ty stejné učitele a učitelky. Já si myslím, že i když nás holek je ve třídě jenom pět, všichni i s klukama vycházíme dobře. Nejhorší je to, že máme čím dál tím těžší tašku, protože nám přibyly nové sešity a učebnice.
Aneta

Žádný předmět nám nepřibyl, a to je dobře. Už jsme sedmáci a to je, myslím, úspěch. Máme dva volitelné předměty: Ruský jazyk nebo Sportovní hry.
Naproti nám jsou šesťáci a myslím, že jsou stejně udivení jako my loni. V září také odešel pan učitel Habart.
Na nový školní rok jsem se moc netěšil, ale zase je dobře, že opět mám kamarády, které jsem tak dlouho neviděl.
Jarda

Moc jsme se nezměnili, jsme stejně zlobiví jako minulý rok.
Kryštof

V 6. třídě se mi líbilo, ale v 7. třídě si už nepřipadám jako nejmladší. Nejsem ani naštvaný, ani rád, je to tak napůl. Také nám přibyla nová paní učitelka jmenuje se Šubrtová Nicole. Máme nový volitelný předmět, já si vybral sportovní hry, protože rád sportuji.
Honza

Ve škole mě baví tělocvik, sportovní hry, matika, informatika, dějepis. Nebaví mě zeměpis, angličtina a fyzika.
Dominik