4. ročník‎ > ‎

4.B


Divadelní představení - Rychlé Šípy – Záhada hlavolamu

přidáno: 6. 3. 2014 3:22, autor: Markéta Čechová

27. 2. 2014 žáci čtvrtých tříd jeli na další představení Rychlých Šípů. V listopadu jsme v Kolíně shlédli představení Rychlé Šípy- Sněžná mise. Parodie komiksových příběhů nás skvěle pobavila. Tentokrát jsme se tolik nenasmáli, ale užili jsme si dobrodružný příběh s tajemnou zápletkou. Představení bylo velmi pěkné.

Setkání se seniory

přidáno: 6. 3. 2014 3:21, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 6. 3. 2014 5:29 ]

V úterý 25. 2. 2014 jsme šli místo odpoledního vyučování do knihovny, kde se uskutečnilo setkání naší třídy IV. B se seniory. Paní knihovnice nás všechny hezky přivítala. Seniorům jsme recitovali básničky, zatančili jsme, Kryštof a Katka hráli na hudební nástroje. Potom se nás paní knihovnice ptala, kolik přečteme knížek za měsíc my a kolik senioři. Také jsme si šli se seniory povídat. Jedna babička byla tak upovídaná, že nás skoro nepustila ke slovu. Nejstarší paní bylo tuším devadesát šest let. Setkání se mi moc líbilo. 
Šimon Tichý 

V úterý 25. 2. 2014 se konalo v městské knihovně představení pro seniory. Připravili ho žáci IV. B. Každý žák předvedl, to co umí. Někteří hráli na flétnu, někdo tancoval a další přednášeli básně. Po představení jsme si povídali se seniory. Vyprávěli nám zážitky ze svého dětství. Setkání se žákům IV.B velice líbilo. 
Kryštof Novotný 
další fotografie na Google+


Chaloupky

přidáno: 25. 2. 2014 5:53, autor: Markéta Čechová

7.1 – 31.1.2014 strávili žáci IV.B na ekologickém pobytu na Chaloupkách. 

Děti si užily opravdu zimní týden se sněhem a mrazem. Naučily se krmit hospodářská zvířata a také se dozvěděly zajímavosti o jejich chovu. Zkusily si vyrobit máslo a sýr. Naučily se mlátit obilí, mlít mouku a upéct chléb. 
Děti si vyzkoušely, jak se vyčesává a spřádá vlna a také si vyráběly plstěné kuličky a tkaly koberečky. Velmi se jim líbila práce s včelím voskem, každý si vyrobil svíčku a umotal vlastní knot. Ruční papír různých barev a tvarů si odvezl domů každý žák. 
Ráno chodily děti sypat krmení ptáčkům do krmítek a během celého dne je pozorovaly za oknem a snažily se určit o jaký druh ptactva se jedná. 
Velmi dobrodružné bylo kácení stromu a řezání dřeva na topení. 
Na svém pobytu děti poznaly staročeské hry a vyzkoušely si svou odvahu při bojové večerní hře.
další fotografie na Google+

1-3 of 3